![Marika Levon mukaan elämä on tässä ja nyt. Vahva intuitio on hänen kantava voimansa, joka on tuonut mukanaan paljon hyvää. Kuva: Heidi Nurminen.](https://www.loimaanlehti.fi/wp-content/uploads/2023/10/9033548-696x522.jpg)
HÄMEENLINNA Loimaalainen Marika Levo sijoittui kolmanneksi, kun hänet valittiin toiseksi perintöprinsessaksi Kurvikuningatar Suomi 2023 -kilpailussa. Finaali järjestettiin lauantaina Hämeenlinnassa.
Kurvikuningattareksi kruunattiin Anita Leskinen, ja ensimmäiseksi perintöprinsessaksi valittiin Elina Leppänen. Yleisöäänestyksen voitti Birgitta Aaltonen.
Kurvikuningatar on 40–60 plus -vuotiaille naisille suunnattu hyvänmielen kilpailu. Kilpailu järjestettiin kolmatta kertaa.
Marika Levo, 42, on koulutukseltaan parturi-kampaaja ja hän työskentelee Marimekon myymäläpäällikkönä.
Ennakkojutun Marika Levosta (LL 22.9.) voi lukea ilmaiseksi tästä.